Register Arama Bugünkü Mesajlar Tüm Forumu Okundu Say

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 18 Jul 2018, 13:35
TTayfun's Avatar
TTayfun Yönetici
lisansdevir founder
TTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant future
 
Kayıt Tarihi: Nov 2017
Gerçek Ad: Tayfun T.
Tasarım: Kırmızı İçki,Wide
Online Veri Güvenliği

İnternet ortamında yani; iletişim ağı ya da bulut sisteminde var olan verilerin, her türlü dijital bilginin korunmasını ifade etmektedir. İnternet ortamındaki bir bilginin izinsiz bir şekilde erişimine, kullanımına ve değiştirilmesine izin vermeden önlem almak olarak tanımlanmaktadır. Online veri güvenliği 3 temel ilkeyi gözetmektedir.

Bunlara yakından bakmak gerektiğinde:
  1. Gizlilik,
  2. Bütünlük,
  3. Erişilebilirlik olarak belirtilebilmektedir.

Bunlardan herhangi birinin zarar görmesi durumunda güvenlik açığı oluşmaktadır. Online verileri korumak için; yazılım güncellemesinin yapılması, kimlik doğrulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi, verilerin yedeklenmesi, verilerin şifrelenmesi ve paylaşılmaması, verilerin silinmesine dikkat edilmelidir.

Kişisel verileri korurken bilinçli bir yaklaşım sergilemek kullanılan her online sistem için şifre oluşturmak ve ağ yönetimini, korumasını iyi bir biçimde gerçekleştirmek gerekmektedir.

UYARI: Makalem, izinsiz paylaşılamaz.
Tayfun.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Şunları Yapabilirsin
Yeni Konu Açmak
Konuya Cevap Yazmak
Eklenti Eklemek
Düzenleme Yapabilmek

Forum Atla


LD'de Yeni misin? Yardıma mı ihtiyacın var?

All times are GMT +3. The time now is 02:11.

Tasarım Özelliği | Genişlik: Geniş Renk: Online Veri Güvenliği Online Veri Güvenliği Online Veri Güvenliği Online Veri Güvenliği Online Veri Güvenliği