Register Arama Bugünkü Mesajlar Tüm Forumu Okundu Say

Reply

Thread Tools
Old 16 Jul 2018, 13:45
TTayfun's Avatar
TTayfun Yönetici
lisansdevir founder
TTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant futureTTayfun has a brilliant future

Gerçek Ad: Tayfun T.
Tasarım: Kırmızı İçki,Wide
Hızlı SEO Taktikleri ile Başarıya Ulaşmak

Arama motoru uyumlu özgün içerikler yazmakla ilgili süreçleri birçoğumuz bilmekteyiz. Rakip firmalarla mesafe oluşturmaya hepimizin ihtiyacı vardır. Bu mesafeyi oluşturabilirsek aramalarda web sayfamız üst sıralarda yer alabilir. Bu yazımızla size önemli arama motoru optimizasyon teknikleri hakkındaki süreçle ilgili bilgi vereceğim. Hem de bu vermiş olduğum teknik bilgilerin hiçbirisi yanlış bir yönteme başvurmamanıza ve arama motorları ile sorun yaşamamanıza fırsat veren tekniklerdir diyebilirim.

SEO için Başlıca Teknikler:
  1. Web Siteniz Güncel Olmalıdır
  2. Web Sayfanız Çabuk Açılır Düzeyde Olmalıdır
  3. Url Kısmında Anahtar Kelime Geçmelidir
  4. Sitenizin Url Kısmında Tire Kullanmalısınız
  5. Web Yönetim Araçlarına Başvurmalısınız
  6. Web Sitemize Ulaşım Kolay Olmalıdır

Web Siteniz Güncel Olmalıdır

Web sayfanızın hedeflemiş olduğu sektörü ya da hedef müşteri kitlenizin ilgilenmiş oldukları alanları iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Hedef kitlenizde düzenli olarak araştırma yapmanı gerekmektedir. Eğer bu şekilde yapmış olursanız yapılan değişikliklerden ve yeni oluşumlardan ilk siz haberdar olmuş olursunuz. Hal böyle olunca da rakip firmalardan önce, değişimlerden ilk siz haber almış olup, gerekli çözümleri siz üretip, gözde web sitesi durumuna gelirsiniz. Seo açısından bu durum oldukça önemlidir.

Web Sayfanız Çabuk Açılır Düzeyde Olmalıdır

Web sayfanız tıklanmalarda ne kadar çabuk açılırsa, başarı o denli yakın olur size. İnsanlar yavaş açılan sayfalarda vakit geçirmeyi sevmezler, aksine o sayfalardan uzak dururlar. Web sayfanız yeterli açılma hızında olursa bu kullanıcıların hoşuna gider ve web sayfanızda daha fazla zaman geçirmelerine olanak sağlamış olursunuz.

Url Kısmında Anahtar Kelime Geçmelidir

Karmaşık ve iç içe olan arama motoru uyumlu kelimelerden uzak durmanız gerekmektedir. Kısa ve öz url kısmında kullanacağınız kelimeleri tercih etmelisiniz. Web sayfanıza bir saygınlık kazandırmak istiyorsanız, bu yöntemi çoğu kez gözden geçirmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Sitenizin Url Kısmında Tire Kullanmalısınız

Web sitenize url link oluşturduğunuz durumlarda, tire yerine alt tire kullanmak Google tarafından sevilmeyecek bir davranıştır. Web sitenizin hızlı olmasını da engelleyecek bir yöntemdir. Belirtmiş olduğumuz bu yöntemi kullanmaktan uzak durursanız, arama motorları tarafından da artı bir puan almış olacaksanız.

Web Yönetim Araçlarına Başvurmalısınız

Web sitelerimiz için en önemli konu arama motorlarıdır diyebiliriz. Nedeni ise arama motorlarında ön sıralarda bilinirliğimizi korumaktır. Bu sebeplerden ötürü, bize yanlışlarımızı bildirecek, düzeltmemize olanak sağlayacak araçlar arama motorlarına ait olan web site yönetim araçlarıdır diyebiliriz. Yandex web yönetim araçları, Google web yönetim araçları, Bing web yönetim araçları, Yahoo web yönetim araçlarındaki süreçleri web sayfamıza uyguladığımız takdirde, rakiplerimize karşı başarılı olmak kaçınılmazdır.

Web Sitenize Ulaşım Kolay Olmalıdır

Üstte belirtmiş olduğumuz maddeler tamamı ile uygulandığı takdirde rakiplerimizin rahat bir şekilde önünde olacağımız sorgusuz ortaya çıkacaktır. Son bir teknik bilgi daha vermek gerekirse, rakip şirketlerin web sitelerini kontrol edip ne gibi eksiklikler olduğunun analizini yaparak, kendi web sayfamızda eksileri artıya çevirerek maksimum faydaya ulaşmış oluruz.

UYARI: Makalem, izinsiz paylaşılamaz.
Tayfun.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Şunları Yapabilirsin
Yeni Konu Açmak
Konuya Cevap Yazmak
Eklenti Eklemek
Düzenleme Yapabilmek

Forum Atla

LD'de Yeni misin? Yardıma mı ihtiyacın var?

All times are GMT +3. The time now is 13:43.

Tasarım Özelliği | Genişlik: Geniş Renk: Hızlı SEO Taktikleri ile Başarıya Ulaşmak Hızlı SEO Taktikleri ile Başarıya Ulaşmak Hızlı SEO Taktikleri ile Başarıya Ulaşmak Hızlı SEO Taktikleri ile Başarıya Ulaşmak Hızlı SEO Taktikleri ile Başarıya Ulaşmak